Skip links

Sportovní kariéra

Sportovní kariéra

Více informací

„Druhá“ sportovní kariéra

Více informací

Povaha a jezditelnost

Více informací

Sportovní kariéra

Bleu Diamond van Herikhave se narodil 1.4.2006 v Nizozemském Markelu a jeho chovatelem je N. R. R. Knol. Jako dvouletý byl do České republiky importován Ing. Janem Kutějem.
Jako čtyř, pěti i šestiletý se účastnil soutěží KMK, v rámci kterých byl hodnocen jako silný hřebec s pravidelným a kulatým cvalem, velkou silou v odraze a s výborným použitím hřbetu. Vysokými známkami byl hodnocen také za připravenost.
V sedmi letech bohužel vlivem zranění jezdce nenavázal na úspěšnou předchozí sezonu a účastnil se s amatérskou jezdkyní nejnižších soutěží (70 – L*).
Po uzdravení jezdce úspěšně navázal na předchozí výkonnost a jako devítiletý již absolvoval soutěže na úrovni ST**.
Výkonnosti T* dosáhl v roce 2016 a v následujícím roce byl uznán plemennou knihou AES plemenným hřebcem.
Od 5 let je krom svojí majitelky ježděn výhradně Zdeňkem Matýskou, který s ním sbíral první životní zkušenosti na úrovních ST** i T*.

„Druhá“ sportovní kariéra

Paralelně s výše uvedenými sportovními výsledky se Bleu Diamond stal průvodcem ryze amatérské jezdkyně prvními závodními zkušenostmi. V roce 2013 spolu začínali na hobby soutěžích na výškách 70 – 90 cm. V zimní sezoně se velmi úspěšně účastnili i zahraničních závodů, kde zaznamenali několik nejvyšších umístění v soutěžích na styl. V sezoně 2014 pokračovali již na výšce 110 cm a v tomto roce se jim také podařilo získat týmové zlato na Mistrovství Jihomoravské oblasti. Hřebec v tomto ohledu prokazuje skutečně výjimečné charakterové vlastnosti a je opravdovým “automatem”. Jezdkyně sama uvádí, že veškeré zásluhy za mnoho krásných výsledků jdou výhradně za Bleu Diamondem. Ve videogalerii můžete shlédnout i několik parkurů z této „sekce“ sportovní kariéry a ve fotogalerii pak bohatou fotodokumentaci.

Povaha a jezditelnost

Bleu Diamond je velmi citlivý, vnímavý a pracovitý kůň. V práci i ve sportu je ježděn pouze na dvakrát lomeném udidle, bez jakýchkoli pomocných otěží i bez martingalu.
Od mládí je naprosto bezproblémový na veškeré ošetřování, manipulaci i ustájení. Cesty na závody absolvuje v přepravníku s klisnou a taktéž box mívá mezi klisnami. Na této zaběhnuté praxi nic nezměnilo ani to, že se stal plemenným hřebcem a je pravidelně odebírán za účelem výroby inseminačních dávek.
Je ošetřován děvčaty z domovského jezdeckého klubu a pravidelně s nimi absolvuje dlouhé vycházky do lesa na ohlávce, jak můžete krom dalšího vidět na sociálních sítích pod hashtagem #bdvh.