Skip links

Pedigree

Otcem Bleu Diamonda je hřebec Larino, který se aktuálně nachází na 66. místě světového žebříčku plemenných hřebců WBFSH (hodnocení dle sportovních výsledků potomků) a rok od roku stoupá.
Jako tříletý hřebec se umístil na druhém místě v 70 denním testu v Ermelu. Komisí byl hodnocen jako hřebec s vynikající technikou předních nohou, výrazným použitím hřbetu, silným cvalem a velkou schopností.
Jako čtyřletý se umístil taktéž jako druhý v IAN finále pro 4 leté koně. V prvním kole chovatelské soutěže pro mladé hřebce v Giesbeeku byl Larino dvakrát hodnocen známkou 9 za skokovou techniku a schopnost.
V roce 1999 započal Larino v sedle s Peterem Geerinkem mezinárodní skokovou kariéru, když se úspěšně účastnil Youngster Cupu v Arnhemu a Mechelenu a v témže roce byl oceněn jako “The coming stallion”.
V roce 2011 debutoval v Grand Prix na mezinárodní úrovni. Hned při svém prvním startu na této obtížnosti dokončil jako 2. v The Hague, dále 3. ve Valkenswaardu a absolvoval bez trestných bodů Pohár národů v Rotterdamu, v Grand Prix pak na stejných závodech skončil 6. Byl nejmladším závodícím koněm na Mistrovství Nizozemí v Mierlo, které dokončil na 6. místě.

Larino po sobě zanechal nejen několik plemeníků, kteří dále velmi významně ovlivňují chov plemene KWPN, například hřebec Redefin nebo Rivel, ale i velmi mnoho sportovních koní prezentujících se na té nejvyšší úrovni.
Namátkou lze jmenovat valacha Apart (z matky po Burgraaf), kterého můžeme vídat v soutěžích Global Champions tour v sedle s Pieterem Devosem, With Wings či Arino du Rouet.
Děd z otcovy strany – hřebec Concorde (známý pod sportovním jménem Olympic Concorde) – je synem legendy chovu holandského královského teplokrevníka, hřebce Voltaire. Sám Concorde byl významným producentem sportovních koní. Mnoho jeho potomků sportovalo na nejvyšší úrovni. Na českých kolbištích jsme mohli v rámci nejtěžších soutěží vídat jeho dceru Vanessu v sedle s Denisou Bittnerovou.
Matka Bleu Diamonda Parousie van Herikhave je dcerou hřebce Gratianus, který ve 100 denním testu v Hedingenu obdržel celkovou známku 8,5 za skok ve volnosti a 9 za skok pod sedlem, dále pak velmi úspěšně sportoval v sedle s Dirkem Demmersmanem. Gratianus je synem legendárního hřebce Grannus.
Parousie van Herikhave se velmi osvědčila jako matka – dala doposud 3 plemenné hřebce a několik dalších T skokanů. Namátkou lze jmenovat hřebce Temptation van Herikhave po otci Manhattan či letos teprve šestiletého Harold VD Tojopehoeve Z po otci Harley VDL, kterého můžeme vídat na slovenských kolbištích v sedle s Jurajem Polášem. Tento mladý hřebec stabilně podává výborné výsledky v soutěžích mladých koní a v roce 2017 se stal šampionem 4 letých.

Pedigree